Přihlášení kronikáře


Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!

Novinky

23.11.2014: Poradna pro kronikáře
... je nově určena pouze pro registrované čtenáře našeho časopisu a je tedy umístěna v části s placeným přístupem.

11.07.2014: Připravujeme další tištěné číslo
... zpravodaje. Příspěvky můžete zasílat na adresu redakce - uvítáme spíše kratší texty se vztahem ke kronikářské praxi.

Boží Dar

Pro čtení kompletního obsahu zpravodaje (platná legislativa, metodická pomoc, diskusní fórum, PORADNA pro kronikáře) je třeba uhradit částku 365 Kč (koruna na den). Platnost přihlášení je 365 dní. Bližší informace na kronikari@regionplus.cz.
Pro čtenáře, kteří výše uvedenou částku neuhradili, jsou funkce webu omezeny a je znemožněno čtení většiny článků a využívání většiny aplikací.

Sešli se kronikáři Lnářska a Blatenska

Vydáno dne 26. 11. 2014 (21 přečtení)
Více než pětadvacet kronikářů se sešlo 25. listopadu 2014 v Hajanské hospodě u Blatné na semináři, který už potřetí zorganizoval Svazek obcí Blatenska. Ve velké většině převažovali ručně píšící kronikáři, kteří se shodli na tom, že dnes ani není tak problémem sehnat dokumentní inkoust, jako řádné dokumentní plnicí pero. V diskusi s Mgr. Tomášem Hromádkou se shodli na nesmyslnosti Zákona na ochranu osobních údajů ve vztahu k uchování závažných osobních dat pro budoucnost. Podle vyjádření jednoho z nich: "V malých obcích zákon nemá význam, naopak - u nás si lidé považují za čest, že jsou zapsáni v kronice, často si kroniky prohlížejí a vzpomínají na své předky, kteří už nežijí". Diskutovalo se také o přílohách ke kronice - někteří kronikáři přinesli vzorové ukázky: šanony a alba s fotografiemi, pozvánkami a plakáty. Zajímavé bylo i vystoupení regionálního badatele Mgr. Vladimíra Červenky ze Lnář, který hovořil o historii kronikářství, a to jak ve vztahu k mezinárodním a národním dějinám, tak k regionu Lnářska a Blatenska.

Změna kontaktních údajů zpravodaje

Vydáno dne 20. 11. 2014 (50 přečtení)
Vážení čtenáři,
v uplynulých měsících došlo v redakci našeho společného kronikářského zpravodaje ke změnám. Dovolujeme si Vám zatím oznámit změnu kontaktní adresy, e-mailu. Od 20. 11. 2014 vystavujeme faktury.


Mgr. Tomáš Hromádka
Na Sádce 1749/1
149 00 Praha 4
IČ: 358 22 05Kontaktní e-mail: kronikari@regionplus.cz

Číslo účtu zůstává stejné: 670100-2209072100/6210

Při platbách prosíme uvádějte variabilní symbol. V nejbližších dnech obdrží informaci o platbě čtenáři, kterým vypršela registrace.

index | 1-10 | následující | Celkem 602 článků

Layout rsBloger by pa3k © 2005
Vytvořeno prostřednictvím phpRS - GNU/GPL redakčního systému.